• Odpad ako umenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Odpad ako umenie.

V minulom školskom roku sme sa zapojili do projektu Odpad ako umenie, ktorý organizovala Francúzsko-slovenská obchodná komora v spolupráci s MŠ SR. Cieľom bolo vytvoriť umelecké dielo na tému Olympijské hry Paríž 2024 s využitím odpadového materiálu a tak podporiť ochranu životného prostredia.

Zapojilo sa viac ako 200 základných škôl a náš projekt bol zaradený medzi 28 najlepších. Odmena, ktorú sme dostali, nás milo prekvapila i potešila.

• Potravinová zbierka

• Vážení priatelia, ak máte záujem podporiť núdznych, môžete sa zapojiť do potravinovej zbierky.

Kedy: 15. 11. 2023

Čo: trvanlivé potraviny

Kde: doniesť do školy

ĎAKUJEME!

• Historická exkurzia žiakov 7. – 8. ročníka v Bratislave

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Historická exkurzia žiakov 7. – 8. ročníka v Bratislave .

- účastníci sa ,,prechádzali“ stredovekom – plnili úlohy v pracovnom liste – videli zlaté florény ... - spoznávali exponáty zo života Keltov – keramika vyrábaná na hrnčiarskom kruhom – polozemnice – Biateky... vzdali úctu slovenskému štátnikovi Alexandrovi Dubčekovi – prešli zámockými schodami k Dómu sv. Martina – so záujmom si prehliadli nádhernú vežu s pozlátenou napodobeninou uhorskej kráľovskej koruny - kráčali po stopách histórie kráľovskou cestou – niektorí prvýkrát navštívili hlavné mesto -

• Uspeli sme v okresnom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

• Naša trieda 8.A nemčina sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.
            Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").
            Trieda 8.A nemčina sa v rámci okresu Žarnovica umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, vďaka čomu získala ceny a postúpila do krajského kola.
            To prebieha práve v týchto dňoch, kedy žiaci súťažia o postup do celoslovenského kola súťaže,
            v ktorom môžeme získať ďalšie ceny a príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.
            Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8 krajín!

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.
            V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.
            Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.
            Každý žiak našej triedy 8.A nemčina získal počas okresného kola denne v priemere 956 WocaPoints bodov, čo sa rovná približne 637 správnym odpovediam pri precvičovaní.
            Triedy v šampionáte súťažia ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti.
            Aplikácia WocaBee navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.
            Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

www.wocabee.app/sutaz

Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.
            Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!
            Držíme im v súťaži palce!

• Projekt Krókus

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Krókus.

Už tretí rok sa naša škola zapája do projektu Krókus.

Krókus – žltý kvietok okrem krásy skoro na jar, pohladenia očí a duše skrýva aj inú symboliku: žltý krókus = žltá Dávidova hviezda - označovala „nežiaducich“ ľudí počas druhej svetovej vojny. Ani deti neboli výnimkou. Počas holokaustu v období druhej svetovej vojny zahynulo 17 miliónov obetí, z ktorých bolo jeden a pol milióna židovských detí.

Dnes žiaci 9. ročníka prevzali štafetu - vysadili krókusy na pamiatku obetí. Prejavili tak spolupatričnosť a úctu k utrpeniu a smrti židovských detí.

Nechceli umrieť, chceli žiť, hrať sa, vzdelávať ... NEZABÚDAJME!

• Chémia u siedmakov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Chémia u siedmakov.

Vyskúšali sme si dve oddeľovacie metódy zložiek zmesí: filtrácia; usadzovanie; vysvetlili pojmy: suspenzia - emulzia. Úlohou bolo aj uviesť príklady, ako tieto postupy využívame v domácnostiach.

• Oznam - ŠKD

• Dňa 26. 10. 2023 bude ŠKD v prevádzke do 15.00 hod.

Žiadame vyzdvihnúť deti v tom čase.

ĎAKUJEME!

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.

Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci.
            Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

Triedy aktuálne súťažia v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny nielen pre seba,
            ale aj pre vyučujúcich a pre našu školu.
            Súťažíme aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.
            Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

www.wocabee.app/sutaz

Držíme im v súťaži palce!