• OZNAM

• Dňa 18. 03. 2022 bude vyučovanie do 11.10 hod.

ŠKD v uvedený deň nebude v prevádzke.

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

• OZNAM PRE STRAVNÍKOV

• Vážení stravníci,

oznamujeme Vám, že od pondelka 14.03.2022 do odvolania varíme len jedno jedlo (z dôvodu PN zamestnancov školskej jedálne).

Ing. Svetlana Kamenská

vedúca ŠJ

• VŠETKOVEDKO - Vyhodnotenie

• Titul Všetkovedko získali:

Klára Gregorová – zapísaná do siene slávy za 1.miesto

Miriam Zumerlingová

Roderik Hudec

Žofia Zalaiová

Titul Všetkovedkov učeň získali:

Anežka Polcová,

Michael Kopernický,

Tadeáš Grús,

Júlia Naďová.

Všetci súťažiaci boli odmenení diplomom a vecným darom. Blahoželáme!!!

• OZNAM

• Konzultačné hodiny ako aj kontakty na učiteľov nájdete po prihlásení na stránku školy v menu: viac - život na škole - konzultačné hodiny 2021/2022 -

• OZNAM

• Na základe § 150 odst. 5 zákona č. 245/2008 školského zákona  z 22. mája 2008 Z. z. a v znení neskorších predpisov

u d e ľ u j e

riaditeľ Základnej školy sv. Alžbety riaditeľské voľno na deň 4. 3. 2022

DC, aktualizačné vzdelávanie.

Dňa 3.3.2022 bude ŠKD fungovať len do 15:00 hod. Žiadame rodičov o vyzdvihnutie detí v stanovenom termíne.

riaditeľ školy Mgr. Branislav Pirháč

• Covid opatrenia - zmeny od 28.2.2022 - jasne a stručne:

• Izolácia– platí len pre osobu pozitívne testovanú – po zistení pozitivity kontaktovať ošetrujúceho lekára. Žiak je doma v izolácii podľa pokynov lekára – zvyšok triedy pokračuje vo vyučovacom procese.

Karanténa – týka sa osoby, ktorá bola v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Do karantény ide žiak iba vtedy, keď má príznaky ochorenia a kontaktuje svojho lekára. Ak je žiak označený ako úzky kontakt a nemá príznaky pokračuje riadne vo vyučovaní. Trieda pokračuje vo vyučovacom procese. Osoba označená ako úzky kontakt je po kontakte s pozitívnou osobou povinná používať 10 dní rúško.

Hromadne už triedam nebude karanténa nariaďovaná.

Pri nástupe do školy (napr. po prázdninách), alebo ak chýba žiak viac ako tri dni (vrátane víkendu – napr. piatok + sobota + nedeľa) predkladá rodič Prehlásenie o bezpríznakovosti (Edupage, alebo vytlačené).

Rúško:

- v triedach nepovinné (odporúčané),

- na chodbách – áno

- na vyučovaní, kde dochádza k zmiešaniu žiakov rôznych tried - áno

V prípade pozitivity žiaka je rodič povinný túto informáciu bezodkladne oznámiť triednemu učiteľovi.

• Lyžiarsky výcvik - 8. ročník, 21. - 25. 02. 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik - 8. ročník, 21. - 25. 02. 2022.

Máme za sebou týždeň lyžiarskeho výcviku. Zdokonalili sme sa alebo získali sme prvé skúsenosti na lyžiach. Ďakujeme p. inštruktorovi, p. riaditeľovi, p. učiteľovi Fidermákovi, tr. uč. Královej a rodičom za túto možnosť. Je na nás, ako lyžiarsky kumšt budeme rozvíjať ďalej. Smutní boli spolužiaci, ktorým zdravotný stav nedovolil zúčastniť sa tejto akcii. Bolo nám super!

• O úspechoch našich žiakov

•  - sa dočítate viac v module - výsledky súťaží -

Postup: Klik - horná lišta - viac - život na škole - výsledky súťaží -

GRATULUJEME!

• Karneval ,,významných osobností“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval ,,významných osobností“ .

Štvrtáci posunuli KARNEVAL na inú úroveň. Urobili si ,,Deň významných osobností“. Do triedy zavítali: Svätopluk, Jana z Arku, sv. Jozef, Ľ. Štúr, M. R. Štefánik, sv. Peter, P. O. Hviezdoslav, Einstein, P. Vlhová, M. Tóth a ďalšie významné osobnosti z rôznych oblastí života. Porozprávali nám zaujímavosti zo svojho života, vypracovali úlohy, tancovali, súťažili, tvorili... Vraj by takéto stretnutie mohlo byť každý piatok!

• Na krúžku UČIACA ZÁHRADA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Na krúžku UČIACA ZÁHRADA.

- sme varili džem – čo to všetko obnášalo? - príprava štítkov na poháriky - miešanie - ochutnávanie - veľká zábava. A na záver upratať. Voňavý džem mohol putovať domov! Uvarili sme viac a obdarovali sme aj niektorých zamestnancov školy. Tešíme sa na novú sezónu. PS: Ochutnala som a bol skutočne výborný! Ďakujem.

• VÍŤAZ!

• Náš žiak 9. ročníka Sebastian Antony Gulliver sa stal víťazom krajského kola Olympiády v anglickom jazyku, kategória 1C. Vybojoval si postup do celoštátneho kola!

GRATULUJEME k výbornému výsledku!

• OZNAM PRE RODIČOV

• Žiadame rodičov žiakov, ktorí si objednali AG testy na samotestovanie (ďalšia sada), aby si ich prevzali v piatok 18. 02. 2022 od 6:00 hod.

Pripomíname povinnosť informovať triednych učiteľov cez EduPage o použití testov.

• KARNEVALOVÉ VESELIE V ŠKOLE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KARNEVALOVÉ VESELIE V ŠKOLE.

V piatok - 11. 02. 2022 zavládol od prvej vyučovacej hodiny v našej škole karnevalový ošiaľ. Prváci a druháci, prezlečení v karnevalových maskách, sa už nevedeli dočkať karnevalovej prehliadky. Pani učiteľky M. Pirháčová, I. Hoghová a A. Štullerová pripravili pre žiakov veľa zaujímavých úloh. Zábava vyvrcholila diskotékou a balónovým tancom. Užili sme si kopec zábavy a zostanú nám milé spomienky.

• Výsledky súťaže

• 9. 02. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY.

Bojovalo 8 žiakov v štyroch kategóriách. Všetci boli úspešní riešitelia. Bližšie informácie získate v menu: výsledky súťaží

• Vážení rodičia,

POTVRDENIE O NÁVŠTEVE ŠKOLY Vášho dieťaťa si môžete vytlačiť aj z domova.

Postup: prihlásenie na stránku školy - štart - dochádzka - potvrdenie o návšteve školy

• Prváci s Kozmom na planéte JAJA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prváci s Kozmom na planéte JAJA .

Naši prváci boli s Kozmom na planéte JAJA a spolu s kamarátkami Jantárkou a Jahôdkou videli, že je lepšie sa dohodnúť ako sa hádať medzi sebou. Tiež deti pomohli Kozmovi vytvoriť nový raketoplán, lebo jeho sa pokazil. Pozrite, čo všetko pre Kozma vytvorili, bude si mať z čoho vyberať.

• Školská 15, 968 01 Nová Baňa Slovakia